A A A

DZIEŃ OGÓRKA

14 grudnia w całej klasie zapachniało ogórkami, świętowano bowiem Dzień Ogórka. W tym dniu wszystkich obowiązywał strój zielony.

Na wstępie ostatniej już lekcji z cyklu „Zdrowo jem, więcej wiem” wysłuchano prelekcji na temat zdrowotnych właściwości ogórka, które przygotował zespół w składzie: Grzegorz Bednarz, Kacper Dyguła, Kamil Fortuński i Marcel Mońko. Swoją prelekcję chłopcy oparli o przygotowaną w domu prezentację multimedialną. Następnie obył się „konkurs smakowy”, który wygrała Amelka Chorąży. Były konkursy na najszybciej prawidłowo rozwiązane rebusy i krzyżówki. Za poprawne rozwiązania nagradzano upominkami. Wspólnie śpiewano ogórkową piosenkę, a prowadzący odegrali dramę na podstawie wiersza o zielonym ogórku. Pod koniec zajęć degustowano różne smakołyki z ogórkiem w roli głównej. Był przepyszny zielony sok, smaczne ciasto ogórkowe z rodzynkami oraz świeżutkie pachnące koreczki.

 

Ciekawostką dla wszystkich było to, iż ogórek gruntowy posypany białym cukrem smakuje identycznie, jak arbuz. Po degustacji obejrzano jeszcze śmieszny filmik pt. „Ogórki górą”.

Na pamiątkę tego dnia wszyscy otrzymali piękne ogórkowo-koralikowe breloczki, uszyte przez mamę Marcela.

Za tydzień w holu prowadzącym do szkolnego bufetu stanie siódma sztaluga. Za nami ostatni radosny dzień warzywny. Wspólnie postanowiono, iż w drugim półroczu będziemy poznawać właściwości różnych ziół.

Mirosława Skalna