A A A

DZIEŃ BANANA W 3C

Dnia 9 listopada wszystkich w klasie 3c obowiązywał strój żółty, albowiem świętowano Dzień Banana. Do kolejnej lekcji z cyklu „Warzywa i owoce na co dzień i od święta” sumiennie i bardzo starannie przygotowała się grupa w składzie: Miłosz Kaufman, Michał Kowalik, Maksymilian Lau oraz Jessica Staszko. Uczniowie także przygotowali prezentację multimedialną na podstawie, której opowiedzieli swoim rówieśnikom, dlaczego warto jeść banany, jakie zawierają właściwości i składniki odżywcze, jakie witaminy i jaki wpływ mają na organizm człowieka. Po prezentacji, prowadzący lekcję przeprowadzili mały quiz, za prawidłowe odpowiedzi nagradzali drobnymi nagrodami. Następnie rozwiązywano krzyżówkę i kolorowano obrazek.

 

Na zakończenie lekcji uczniowie wypili smaczny bananowy sok, zjedli po bananie, delektowali się przepysznymi maleńkimi bananowymi babeczkami oraz bananowymi chipsami. W czasie przerw częstowano chętnych uczniów SP-5 sokiem bananowym, zaś w segmencie A młodsze dzieci bananowymi słodkimi chipsami. Po lekcjach zespół rozpoczął dekorację swojej sztalugi.

Cieszymy się, że te klasowe „zdrowe dni owocowo-warzywne” sprawiają uczniom tyle pozytywnych emocji, radości i wywołują wiele uśmiechu na twarzy.

Mirosława Skalna