A A A

BIWAKOWISKO W GARDNIE WIELKIEJ

Jak co roku Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze na zakończenie sezonu uczestniczyło w dwudniowym wędrowaniu połączonym z biwakiem pod namiotami.
Pełni dobrego humoru i przygotowani do nocki w namiocie stawiliśmy się na zbiórkę w piątek 17 czerwca w naszej szkole. Nie było jednak tak jak co roku. Padał deszcz, zapowiadano opady i wiatr przez cały dzien i noc.  Pojechalismy jednak  z nadzieją, że synoptycy sie mylą.
Wszystkie nasze rzeczy złożone zostały w Domu Turysty PTTK w Gardnie Wielkiej a my ruszyliśmy na szlak. Cel – Rowokół (Święta Góra Słowińców).

Mijaliśmy łąki, gdzie nawet konie się dziwiły, że wędrujemy w takim deszczu. Pod samą górą jednak się poddaliśmy,  tym razem nie wchodzimy.

Przeszliśmy łącznie ok. 15 kilometrów i zmoknięci wróciliśmy do Ośrodka PTTK w Gardnie. Humory jednak nam dopisywały. Po osuszeniu się i ciepłym posiłku zaczęliśmy się  wspólnie bawić. Graliśmy w kalambury, rebusy, tworzylismy scenki rodzajowe, opowidadliśmy dowcipy. Było super!


Po kolacji przygotowywaliśmy do snu - wspólnie dmuchaliśmy materace, rozkładaliśmy śpiwory. Spaliśmy razem na wielkiej sali. Można było do późna w nocy rozmawiać i śmiać się.
Rano po śniadaniu i zapakowaniu wszystkiego wróciliśmy do Słupska. Rajd był inny niż wszystkie, ale na pewno udany. Czekamy na rozpoczecie sezonu w przyszłym roku szkolnym, a plany są ogromne.

Anna Wolikowska